O firmie

Misja Bolid

Jesteśmy polskim producentem z siedzibą w Radomiu. Funkcjonujemy nieprzerwanie od 1987 jako spółka z o.o.  Działamy w trzech różnych branżach, więc wymaga to od nas indywidualnego podejścia w każdym calu. Nauczyliśmy się tej zasady i pielęgnujemy ją zgodnie z filozofią naszej Firmy.

  • W branży chłodniczej

kierujemy się indywidualnością potrzeb naszych Klientów.
Służymy radą na etapie doboru, serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Dostarczamy sprzęt, montujemy i szkolimy personel. W programie produkcji chillery o mocy chłodniczej 0,5 ÷ 34 kW.

  • W branży piwnej i piwowarskiej

dostarczamy niezawodny sprzęt, aby piwo zawsze smakowało wybornie i było podawane z pięknych i stylowych nalewaków Bolid Design Poland.
Wspieramy regionalne browary i pielęgnujemy tradycję picia złotego trunku.

  • W branży budowlanej

produkujemy znakomity OLKIT to jest trwale plastyczną masę do uszczelnień i dylatacji, wytwarzanego wg innowacyjnej technologii.

Wartości Bolid

Po pierwsze: PROFESJONALIZM

Swoją pracę traktujemy z należytym szacunkiem, dokładamy wszelkich starań, aby każdy jeden, realizowany przez nas projekt spełniał najwyższe standardy w każdym znaczeniu tego słowa. Doradzamy kompetentnie i rzetelnie, kierując się indywidualnymi potrzebami. Stale podnosimy swoje kompetencje, aby utrzymać pozycję lidera w branżach, gdzie jesteśmy aktywni. Każdemu Klientowi poświęcamy osobny czas i uwagę. Rozumiemy powagę naszych działań i jakie może wyrządzić szkody nawet najmniejsze zaniedbanie.

Po drugie: INNOWACYJNOŚĆ

Przy tworzeniu naszych urządzeń i produktów wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Staramy się utrzymać park maszynowy na najwyższym poziomie, stale szkolimy naszą kadrę. Od naszych dostawców i kooperantów wymagamy największej precyzji i staranności, dbamy o zaplecze merytoryczne, wprowadzamy uproszczenia i ułatwienia, by obsługa naszych urządzeń była prosta i dostępna dla każdego. Nasze urządzenia mają służyć przez lata.

Po trzecie: PARTNERSTWO

W biznesie dbamy o relacje partnerskie z naszymi Klientami, Pracownikami, Współpracownikami, Dostawcami i Kooperantami. Kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi i moralnymi. Dążymy do tworzenia silnych więzi i mocnych relacji biznesowych. Każdego Klienta traktujemy indywidualnie, z należytym szacunkiem, poświęcamy mu osobny czas i uwagę.

Także wewnątrz firmy cenimy i kultywujemy podejście partnerskie, jesteśmy zespołem lubiących się ludzi, gdzie każdy z nas jest specjalistą w swojej dziedzinie. Każdy z nas ma prawo wyrazić swoje własne zdanie, przez co aktywnie uczestniczymy w tworzeniu wartości firmy. Szanujemy dzielące nasz różnice, dbamy o nasze wspólne interesy, dzielimy się doświadczeniami i pomagamy sobie wzajemnie.

Nasza historia…

Dawno, dawno temu… w pewien upalny, czerwcowy weekend, grupa studentów wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej wybrała się na biwak. Chłopcy za brali ze sobą namioty, wędki, suchy prowiant i piwo… dużo piwa. Na miejsce dojechali w piątek późnym popołudniem, rozbili się i zaczęli biwakować. Następnego dnia, poszli powędkować, spędzili cały dzień jak na prawdziwych facetów przystało…. kiedy wrócili naszła ich ochota na piwo… które po całym, upalnym dniu było ciepłe… …

„już nigdy nie będę pił ciepłego browara… i zacznę produkować sprzęt, który będzie je chłodził…bo tylko zimne piwo smakuje” – to były słowa Naszego Prezesa Henryka Maciejewskiego

… jak powiedział – tak uczynił. Od tamtej pory, czyli jeszcze na studiach, zaczął konstruować pierwsze, pojedyncze chłodziarki do piwa. A jego pierwszymi klientami byli koledzy z akademika. Po studiach, wraz z małżonką, przeniósł się do jej rodzinnego Radomia. Tam otrzymał posadę w jednej z radomskich fabryk, nie przestając działać jako konstruktor sprzętu do rozlewania i chłodzenia piwa… po pewnym czasie ta garażowa działalność zaczęła się rozwijać. Nasz Prezes zrezygnował z ciepłej posadki na rzecz rozwijającej się firmy. Pod koniec lat 80-tych rozszerzył zakres działalności, oprócz chłodziarek do piwa, zaczął produkować także cały osprzęt.

W między czasie pojawiła się koncepcja Olkitu, wspólne dziecko Naszego Prezesa i kolegów z wydziału chemicznego. Kolejnym etapem był sprzęt chłodniczy dla przemysłu i piekarni.

… czyli jak pokazuje historia naszej Firmy… od początku istnienia, wszystko co wytwarzamy, wywodzi się z pasji. Każdy nasz produkt ma swoją historię, gdzie inspiracją była indywidualna potrzeba naszych Klientów. Dziś wyrobów własnych mamy blisko 1000… i o każdym jednym mamy coś do powiedzenia.

Wykonanie: GrafMEDIA